همایش «خانواده مبارز» با معرفی و تقدیر از الگوی خانواده محور گروه جهادی شهید رمضانی به همت مؤسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) با همکاری مجمع ملی خانواده، برگزار شد.

در این همایش، محسن ولیئی، معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، سید احمد عبودتیان، دستیار رئیس‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت، مهری سادات موسوی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و فروغ نیلچی‌زاده، استاد حوزه و دانشگاه به سخنرانی پرداختند.

همچنین، اکران مستند اشک شوق (روایتی از گروه جهادی شهید رمضانی)‌ با حضور محسن اردستانی، کارگردان این اثر و برنامه تقدیر از زبیده رمضانی، مسئول گروه جهادی شهید رمضانی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

همایش «خانواده مبارز» با معرفی و تقدیر از الگوی خانواده محور گروه جهادی شهید رمضانی روز چهارشنبه، ششم دی‌ماه از ساعت ۱۹ در محل مسجد الزهرا(س) تهران واقع در شهرک شهید محلاتی برگزار شد.

باید تفکر حضرت زهرا را سرلوحه قرار دهیم

مسئول گروه جهادی شهید رمضانی گفت: باید تفکر حضرت زهرا را سرلوحه قرار دهیم تا امت اسلامی سربلند شود. خداوند در قاعده عالم هستی، انسان را در خانواده تعریف می‌کند و می فرماید مومنان عضو یک خانواده و یار و یاور یکدیگر هستند و همدیگر را امر به معروف کرده و نهی از منکر می‌کنند. همچنین خداوند می فرماید باید مراقب بود چراکه مومنان می‌توانند خود را در خانواده‌ای نابسامان و شیطانی ببینند. یک توفیق ویژه در این مجموعه وجود دارد و آن حضورعزیزانی است که دغدغه آن‌ها رفع نیاز از نیازمندان حقیقی است.

مساجد باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی باشند

دستیار رئیس جمهور در امر مردمی سازی با بیان این که مساجد باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی باشند، گفت: جای چنین جلساتی در مساجد خالی است. امثال افرادی همچون حاج خانم رمضانی به برکت انقلاب اسلامی در کشور فراوان یافت می‌شوند.

بنای تمدن نوین اسلامی بر اصالت خانواده استوار است

معاون بنیاد خاتم الاوصیاء گفت: خانواده یک اصل مهم است و بنای تمدن نوین اسلامی بر اصالت خانواده استوار است. امشب برای یک امر مهم، کار بزرگ و معرفی یک الگوی جهادی و خانواده مبارز دور هم جمع شده‌ایم، در دنیایی که خانواده اصالتی ندارد، در مساجد و محله‌های کشور ما چراغ تقویت نهاد خانواده روشن است.

نیت پاک به کیفیت یک اثر هنری کمک می‌کند

کارگردان مستند «اشک شوق» گفت: در عالم هنر نیز نیت پاک به کیفیت یک اثر کمک می‌کند که نمونه آن، مرحوم سلحشور بودند. در مستند «اشک شوق»، نوع روایت به گونه‌ای است که نشان می‌دهد افراد مختلفی در سطح جامعه وجود دارند که هر یک به نوعی دچار مشکل می‌شوند. البته مسئله‌ای که سوژه فیلم من با آن رو به رو بود، مشکلی مقدس بوده و در ادامه و توسط فردی به او کمک می‌شود و همین موضوع، مقدمه‌ای برای کارهای خیر بعدی او شده و مسیری تازه را آغاز می‌کند.

متن سربرگ خود را وارد کنید