دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود

دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: لازمه جهان بشریت امروز آشنایی با آموزه‌های تربیت معنوی است لذا ضروت دارد تا دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد حکیمیان، رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد حکیمیان، رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در آیین افتتاحیه اولین کنفرانس بین‌المللی «خانواده و تربیت معنوی» که امروز، ۲۸ مهرماه در سالن بیان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه  آغاز شد، بیان کرد: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه طبق فرمایشات امام راحل نخبگان و دانشمندانی علمی را برای پشتیبانی از نظام به ثمر رسانده است؛ متعالی‌ترین نقشی که نهاد علم می‌تواند در جهان امروز بازی کند ساختن منابع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه بنیادی‌ترین و زیباترین آنچه خداوند برای بشر ارزانی داشته، خانواده است، افزود: تنها یادگار جاودانه که هریک از ما می‌توانیم داشته‌ باشیم نسل است و رکن اساسی و بنیادی هر شخص خانواده‌اش است.

حکیمیان با اشاره به سه رویکرد سفارش شده از سوی مقام معظم رهبری گفت: بین‌المللی بیندیشید و بین‌المللی کار کنید؛ با دانشمندان جهان همکاری کنید و ما تمام تلاش‌مان را در راستای محقق‌سازی این سه سفارش به‌کار گرفتیم.

وی ادامه داد: خدمت‌رسانی به جامعه علمی و مردم قم در مرکز مشاوره خانواده پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و کاربردی‌سازی علوم انسانی در این مرکز مشاوره از جمله رویکردهای این پژوهشگاه است.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ۴۰۰ طرح تحولی را رقم زدیم و ۱۶۰ کتاب ما متن رسمی دانشگاه‌ها است و نیز ۸۰ عنوان علمی به ۱۱۰ مورد و ۱۳ زبان دنیا ترجمه شده است، تصریح کرد: این پژوهشگاه خانه معنوی امام راحل است و امیدواریم که بیش از گذشته در خدمت جامعه علمی کشور باشیم.

حکیمیان گفت: پیامبر گرامی اسلام فرمودند: «السَّعيدُ مَن سَعِدَ في بَطنِ اُمِّهِ، وَالشَّقِيُّ مَن شَقِيَ في بَطنِ اُمِّهِ.خوش بخت، كسى است كه در رَحِم مادرش خوش بخت شده است و بدبخت، كسى است كه در رَحِم مادرش بدبخت شده است. » آیا نمی‌شود گفت پیامبر می‌خواستند بفرمایند در انتخاب همسر و خانواده دقت کنید که سعادت و شقاوت شما از بطن مادر آفرینش می‌شود؛ یعنی سعادت از مادر و آن هم در هنگام حمل آغاز می‌شود و خانواده از همان‌جا شکل می‌گیرد.

وی یادآور شد: لازمه جهان بشریت امروز آشنایی با آموزه‌های تربیت معنوی است لذا لازم است تا دبیرخانه دائمی بین‌المللی خانواده تشکیل شود.

یادآور می‌شود، اولین کنفرانس بین‌المللی خانواده و تربیت معنوی با مشارکت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم و همراهی نهادهای مختلف حوزوی و دانشگاهی  امروز پنجشنبه ۲۸ مهرماه در سالن بیان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در حال برگزاری است.